SGK ve AB Proje Kapsamında 8 Bin Kişiye 320 Euro Hibe Verilecek

SGK ve AB Proje Kapsamında 8 Bin Kişiye 320 Euro Hibe Verilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Avrupa Birliği Projesi Women Up Kapsamında 4 Bin Kadın Çalışan ve 4 Bin Kadın İşverene 320 Euro Hibe Verilecek.

Women-UP Projesi ile Kadın İstihdamına Bakanlık Desteği. 320 Euro Hibe Başvurusu İçin Detaylar Haberimizde.

Women-Up Nedir, İstihdama Katkısı Nasıl Olacak?

Women-Up Sosyal Güvenlik Kurumu'nca başlatılan kayıtlı kadın istihdamını ve kadın girişimci sayısını arttırmaya yönelik ''Kayıtlı Kadın İstihdamın Desteklenmesi Projesi'' dir. Proje Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

İstihdam Sağlayan İşverene 320 Avro Hibe

Anneler İşe Çocuklar Kreşe ve Çocuk bakıcılarının teşviki yoluyla kadın istihdamının desteklendiği projelere bir yenisi eklendi. Bu kez AB finansörlüğünde kısa adıyla Women-Up Projesi ile kadın istihdamı sağlayarak projeye katkı sağlayan işverenlere SGK tarafından 320 Avro'ya kadar hibe verileceği açıklandı.

women-up-presesi-kapsaminda-8-bin-kisiye-320-avro.jpg

Hangi İllerde Uygulanacak?

Başlangıç olarak İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli, Samsun, Şanlıurfa, Kahramanmaraş'ta hayata geçirilecek proje ile 4 bin kadın işveren ve işe aldıkları 4 bin kadın işçi projeden fayda sağlayacak.

Projeye Katılım Hibe Destek Şartları Neler?

Projeye katılarak hibe desteği sağlamak isteyen kişiler öncelikle kadın olma şartı aranmaktadır. Başvuruda bulunulacak işletme 5 Mart 2012 tarihinden sonra kurulmuş olmalı ve proje kapsamında destek alacak işverenin en fazla 9 işçi istihdam etmesi gerekmektedir.

Resmi Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.