TÜRMOB 2022/3 Dönem YMM Sınav İlanı Resmi Gazete’de Yayımlandı

TÜRMOB 2022/3 Dönem YMM Sınav İlanı Resmi Gazete’de Yayımlandı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından bugünkü Resmi Gazete’de sınav ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda YMM 2022/3 dönem Yeminli Mali Müşavirlik sınavı yapılacağı belirtilmektedir.

Bugünkü Resmi Gazete’de Serbest Muhasebeci Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yayımlanan duyuruya göre Yeminli Mali Müşavirlik (YMM) 2022/3 dönem sınavı Ankara ilinde yapılacaktır.

YMM 2022/3 dönem sınavı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

İlk kez katılacaklar için başvuru tarihleri 19 Eylül – 10 Ekim 2022, Tekrar katılacaklar için 17 Ekim – 7 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden ön başvurularını elektronik olarak yaptıktan sonra ilk kez sınava katılacak adaylar başvuru belgeleri şahsen, taahhütlü mektupla veya kargo yolu ile Başkanlığa yapacaklardır.

Adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir.

Kanunun 4 üncü maddesindeki genel ve 9 uncu maddedeki özel şartları taşımaları yanında 45 inci madde ve 48 inci maddenin ikinci fıkrasının (c), (d), (e) bentleri ile 49 uncu maddesinde belirtilen durumların bulunmamak şartları aranır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.