Üniversite Lise Önlisans Lisans KPSS 60 Puanla 28 Devlet Memuru Alımı

Üniversite Lise Önlisans Lisans KPSS 60 Puanla 28 Devlet Memuru Alımı

Kamu ilan resmi internet sitesinde üniversite tarafından yayınlanan ilanda lise önlisans lisans mezunlarından 28 devlet memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında ikamet şartı olmadığından 81 şehirden başvuru yapılabilecektir.

Bitlis Eren Üniversitesi tarafından kamu ilan Resmi Web sayfasında yayınlanan ilanına göre KPSS 60 puanla ikamet şartsız 28 devlet memuru alınacaktır. Alınacak personeller sözleşmeli kadroda ve farklı unvanlarda yazılı sözlü sınav yapılmaksızın görev yapacaklardır.

Bitlis Eren Üniversitesi personel alımı için başvuru şekli ve suresi.

Adaylar başvurularını 10 Ekim 2022 tarihine kadar Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Rahva yerleşkesi Bitlis adresini şahsen yapacaklardır.

Bitlis Eren Üniversitesi hangi kadroda kaç personel almaktadır.

4 Büro Personeli, 1 Teknisyen, 1 Çözümleyici, Sistem Programcısı, 9 Güvenlik Görevlisi, 12 Destek Personeli ve 1 Şoför alınacaktır.

Büro personeli alımında 2 personel için ilgili bölümlerden önlisans, 2 personel için Lisans mezunu olmak, Önlisans mezunları için 2020 yılı KPSS sınavından en az 65 puan almış olmak, Lisans mezunları için 2020 yılı KPSS sınavından en az 70 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Teknisyen alımı için Liselerin bilgisayar alanından mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Çözümleyici sistem programcısı alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Programlama dillerinden en az iki tanesini bilmek, YDS en az D düzeyinde puan almış olmak, 2020 yılı KPSS sınavından en az 65 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Güvenlik görevlisi alımında 7 personel için ilgili bölümlerden önlisans, 2 personel için lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 5188 sayılı kanunun 10. maddesinde sayılan şartlara sahip olmak, Erkekler için 167 cm kadınlar için 160 cm'den kısa olmamak ve boy ile kilo arasındaki farkın 15'ten az ya da fazla olmaması, Geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

Destek personeli alımı için lise mezunu olmak, 4 personel için 40 yaşını, 8 personel için 35 yaşını doldurmamış olmak, İlgili sertifikalara sahip olmak, 2020 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Şoför alımı için Lise mezunu olmak, En az 2 yıllık E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (yeni tip D), src1 SRC2 belgelerine sahip olmak, 2020 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.