Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü KPSS 60 İle 33 Personel Alımı 11 Şubat Son

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü KPSS 60 İle 33 Personel Alımı 11 Şubat Son

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce yayımlanan ilanda sürekli kadroda 4 unvanda KPSS 60 puanla toplam 33 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de ve İŞKUR’da yayımlanan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuruyla sürekli kadroda 33 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı olmayıp KPSS 60 puan şartı vardır.

kiyi-emniyeti-2.jpg

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü başvurular ne zaman sona eriyor ve nasıl yapılacak

Başvurular 11 Şubat 2022 tarihinde sona eriyor. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Hangi unvanda kaç personel alınıyor

11 Deniz Trafik Operatörü, 5 Uzakyol Birinci Zabiti, 15 Büro Memuru ve 2 Diğer Mühendisler alınacaktır.

Deniz Trafik Operatörü alımı için

İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, YDS İngilizce sınavından en az 60 puan almış olmak ya da GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 veya kılavuz kaptan yeterliliği ile fiili olarak herhangi bir kılavuzluk teşkilatında kılavuz kaptan olarak çalışıyor olmak.

6 personel için Geçerliliği devam eden en az uzakyol birinci zabit yeterliliğine sahip olmak, Uzakyol birinci zabit veya üst yeterlilikte en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak.

5 personel için Uzakyol Kaptanı yeterlilik belgesine sahip olmak ve en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.

Uzakyol Birinci Zabiti alımı için İlgili bölümlerden lisans mezunu olmak, En az Uzakyol Birinci Zabiti yeterliliğine sahip olmak, Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak, KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak.

Büro Memuru alımı için MS Office uygulamalarını kullanabilmek, 18 – 35 yaş arasında olmak, KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak, 14 personel için Önlisans, 1 personel için Lisans ilgili bölümlerde mezun olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.