İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 55 Bin Aileye Nakit Bayram Yardımı Verilecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 55 Bin Aileye Nakit Bayram Yardımı Verilecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal destek ihtiyacı duyan ve başvuru yapan vatandaşlar ve emeklilere maddi destek sağlanacak.

Ramazan bayramına günler kala bayram öncesinde muhtaçlık sınırı altında olan vatandaşlara destek olmak amacıyla belediyeler tarafından destek sağlanacak. Yurt içindeki belediyeler, muhtaçlık sınırı altında olan vatandaşlara destek olmak amacıyla destek duyuruları sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılıyor. Bu kapsamda düşük gelirli hanelere Ramazan Bayramı öncesinde destekler sağlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal destek yardımlarına muhtaç olan vatandaşlara destek olmak amacıyla maddi destek başvurusu yapanlar için bayram öncesinde nakdi destek verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayram Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruya göre sosyal destek almaya hak kazanan 55,500 dar gelirli aileye ve emeklilere bayram öncesinde toplamda 45 milyon Türk lirası değerinde nakdi destek verecek. Verilecek bu desteğe göre belediyenin resmi internet sitesi üzerinden duyuru yayımlandı. Buna göre Büyükşehir belediyesi bayram desteği adı altında yapılan duyuru ise;

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik sorunlar sebebiyle zorluk çeken dar gelirli ailelere sosyal destek kapsamında destek sağlanacak. Buna göre İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayramda İzmirlilerin yanında olmak amacıyla maddi destek verecek. Ramazan ayı boyunca kentin 4 yanında düzenlenen iftar programlarına ek olarak maddi sorunlar yaşayan bireylere destek verecek. Nakdi destek almaya hak kazanan dar gelirli aileler ve emekliler arasında başvurularının olumlu sonuçlananlara toplamda 45 milyon Türk liralık bayram desteği ödemesi sağlanacak. Bu nakdi yardımlar İzmir Şehir Kartı üzerinden anlaşmalı iş yerlerinde ve ATM’lerden nakit olarak demin edilebilirken, POS cihazları aracılığıyla kullanılabilecek.”

2024 Bayram Destekleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı öncesinde destek ödemeleri yapmaya devam ederken, Türkiye’nin farklı illerinde ikamet eden vatandaşlara da destek projelerinin yapılıp yapılmayacağı merak konusu. Bu kapsamda belediyeler tarafından sağlanan maddi desteklere başvuru yapmak isteyenler belediyenin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilirler.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum