Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? | Başvuru Şartları, Kimler Başvuru Yapabilir (Başvuru Ekranı)

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? | Başvuru Şartları, Kimler Başvuru Yapabilir (Başvuru Ekranı)

Antalya Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesinde birbirinden farklı yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlar arasında Aşevi, gıda yardımları, nakit yardımları ve hijyen yardımları gibi birbirinden farklı yardımlar bulunur.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Antalya il sınırları içerisinde yaşamını sürdüren dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla yapılan yardımların sonuçlarını sorgulamak için bireysel olarak belediyeye giderek sorgulanabileceği gibi telefon numarası üzerinden de yapılmaktadır. Antalya büyükşehir belediyesi yardımları gıda ve hijyen yardımlarına ek olarak nakit olarak da gerçekleştirilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Antalya il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç aileler bireysel olarak dilekçe doldurularak yardımlardan faydalanabilmektedir.

Sosyal yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesinden sonra gerekli incelemeler yapılarak Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından bu ailelere destek sağlanmaktadır.

Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenen değerlendirmeler sonucunda ev eşyası, gıda ve giyim gibi farklı yardımlar ihtiyaçlara göre desteklenmektedir.

Bu kurum bunlara ek olarak temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla kadınlara, hastalara, engellilere ve açlık çeken vatandaşlara aşevi bünyesinde günlük olarak hazırlanan yemek dağıtımları yapılmaktadır.

Ayni yardımlar ihtiyaçlara göre değişkenlik gösterse de eşya olarak da verilmektedir. Buna göre tamamen ailelerin ihtiyaçlarına göre belirlenmesi sonucunda Antalya Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu yaparak ihtiyaçlarını karşılanmaktadır. Bu yardımlar kapsamında sosyal kart, nakit ya da farklı türlere göre ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Buna göre;

 • Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından halk süt kapsamında 2 ila 5 yaş arasındaki çocukların gelişimleri için aylık süt ihtiyacı karşılanmaktadır.
 • Askıda fatura kampanyasıyla birlikte muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin su faturaları karşılanarak maddi açıdan destek olunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesini Kim Alabilir?

Muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin hayatlarını idame ettirebilmeleri amacıyla farklı yardımlar yapılarak ailelere maddi açıdan destek sağlanmaktadır. Antalya Büyükşehir belediyesi ailelerin sorumluluklarına destek olmak amacıyla bireylere yardımlar sağlar. Bu yardımlara ek olarak;

 • Maddi sıkıntılar dolayısıyla eğitimini sürdüremeyen öğrenciler
 • Trafik kazası ya da iş kazası nedeniyle iş yapamaz hale gelenler
 • Pandemi sebebiyle işten atılan ve geçimini sağlayamayan olanlar
 • Eşi vefat eden ya da boşanan kadınlara
 • Engellilik ya da yaşlılık sebebiyle toplumsal yaşam konusunda yetersiz kalanlar
 • Hane halkın gelirlerinin toplamının asgari ücretin 3’1 oranında olan

Durumları sağlayanlara Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından destek sağlanmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir belediyesi, E-devlet üzerinden veri tabanına erişim olması sebebiyle muhtaçlık sınırı altında olan vatandaşlar E-devlet sistemi üzerinden bireysel olarak başvuru yapabilirler.

Bunlara ek olarak belediyenin resmî web sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. Ancak bunlara ek olarak bireysel olarak başvuru yapmak isteyen bireyler Antalya Büyükşehir belediyesine resmi olarak başvuru yapabilirler.

Antalya Büyükşehir belediyesi yardım başvuruları yapmak isteyenler ıslak imzalı dilekçe doldurmaları da yeterli olacaktır. Belediyede yardım başvuru formu doldurularak bu yardımlardan faydalanabilir. Ancak başvuru yapacak olan adayların Antalya il sınırları içerisinde olması ve Sosyal ekonomik yetersizliği yaşayan bireyler başvuruları alınmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu yapabilmek için belediyenin resmi internet sitesi, bireysel olarak belediyeye gidilerek ya da E-devlet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak yapabilirler.

Farklı iletişim kanalları üzerinden de başvuru formunu doldurmak mümkün olabilmektedir. Başvuru formunun doldurulması sonrasında yeterli görülmemesi durumunda belediye tarafından ek belge temin edilme durumu da söz konusu olabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Antalya Büyükşehir belediyesi yardım başvurusu yapan bireyler başvuru türüne ve miktarına göre başvurularını sorgulayabilirler. Yardım başvuruşu sorgulama işlemleri için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama linki üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve E-devlet sayfasından giriş yaparak başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvuru sonucunun onaylanması durumunda iş yoğunluğuna bağlı olarak yardımlarınız 15 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Büyükşehir belediyesi yardım telefon numarası üzerinden başvuru yapmak ya da başvuru sonucunu öğrenmek isteyen bireyler için belediyenin telefon numarası 0242 249 54 34 numarası üzerinden sorgulamalarını yapabilirler.

Ancak askıda fatura üzerinden bilgi almak isteyen bireyler başvuru işlemleri için 185 numarasını ya da 310 12 00 ulaşabilirler. Ayrıca ASAT çözüm merkez hattı numarası olan ASAT WhatsApp 0530 676 67 67 numarası üzerinden ulaşabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Antalya Büyükşehir belediyesi gıda yardımı almak isteyen bireyler belediyeye bireysel olarak başvurularını yapabilirler.

Kuru gıda yardım kolisi, muhtaçlık sınırı altında olan ailelere düzenli olarak gerçekleştirilen yardımlardan biridir. Özellikle düzenli beslenme alışkanlığının kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen Antalya büyükşehir belediyesi gıda yardımı Antalya il sınırları içerisinde ikamet edilen vatandaşlara verilmektedir.

Bu yardımlar erzak kolisi içerisinde 4 kişilik bir ailenin 1 aylık gıda ihtiyaçlarının karşılanacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu e-devlet, Antalya büyükşehir belediyesi resmi web sitesi ya da bireysel olarak belediyeye gidilerek başvuruları yapılmaktadır. Her ramazan ayında gerçekleştirilen ramazan kolisi yardımı yapılır. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda da düzenli olarak yardım kolileri muhtaçlık sınırı atlında olan vatandaşlara verilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Sorgulama

Antalya il sınırlar içerisinde ikamet eden muhtaçlık sınırı altında olan vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesine başvuru yaparlar. Bu gıda yardım başvuru sorgulama işlemleri için bireysel olarak belediyelere gidilerek sonuçlar öğrenilmektedir.

Ancak bireysel olarak gitmek istemeyen kişiler telefon numarası üzerinden 0242 249 50 00 numarası üzerinden de sonuçlara bakabilir. Telefon numarası ve bireysel olarak sorgulama işlemlerine ek olarak https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama adresinden de başvuruları sorgulayabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Antalya Büyükşehir belediyesi yardım kolisi, gıda kolisi ve erzak kolisi gibi farklı yardımlar içeren bir yardımdır. Bu yardımlardan faydalanabilmek için muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi alabilmenin farklı yöntemler bulunur. Bu yöntemler telefon numarası 444 94 20 üzerinden www.antalya.bel.tr adresinden ya da bireysel olarak başvuru formu doldurularak yapılabilir.

Antalya Büyükşehir belediyesi, her yıl düzenli olarak muhtaçlık sınırı altında olan ailelere yardımlar gerçekleştirmektedir. Bu yardımlar yılın farklı dönemlerinde olduğu gibi özellikle Ramazan kolisi yardımları ile ramazan dönemlerinde ve kurban bayramları döneminde düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı

Antalya Büyükşehir belediyesi, muhtaçlık sınırı altında olan ve dar gelirli ailelerde bulunan çocukların gelişimlerine destek olmak amacıyla halk süt yardımı yapılmaktadır.

Halk süt yardımı yapmak isteyen ailelerin başvuru yapabilmesi için ailelerin 24 – 60 ay arasında çocuk sahibi olmaları ve Halk süt talep formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Antalya Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığına giderek bireysel olarak başvuruların yapılması sonucunda gerekli incelemelerin yapılmasından sonra olumlu sonuçlanan yardımlar iş yoğunluğuna bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ailelerin 2 – 5 yaş arasında çocukları olan ailelerin çocuklarının gelişimi için ücretsiz süt dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz süt yardımlarından faydalanabilmek için gerekli şartların sağlanması gerekmektedir. Ücretsiz süt yardımından faydalanabilmek için;

 • Dar gelirli ailenin süt ihtiyacının karşılayamaması
 • Çocukların 2 – 5 yaş arasında olması

Antalya Büyükşehir belediyesi süt yardım başvurularını yapabilmek için bireysel olarak belediyeye başvuru yapılabileceği gibi internet üzerinden online olarak başvuru yapılabilmektedir.

Online olarak başvuru yapabilmek için belediyenin resmî web sitesinde yer alan Halk süt başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Bireysel olarak başvuru sırasında ise belediyeden alınan başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.

Süt yardımından faydalanabilmek isteyen bireylerin Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt yardım başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Süt başvuru formu için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Halk-Sut-Talep-Formu linke tıklayarak doldurabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekler ve ailelere destek olmak amacıyla yeni bir proje geliştirmişti. Bu kapsamda Hoş geldin bebek projesi kapsamında Antalya il sınırı içinde yaşayan ailelerdeki yeni doğum yapan bebeklere destek olmak ve ihtiyaçların karşılanması amacıyla hediye paketi verilmektedir.

Bu hediye paketi içerisinde bebeklerin temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla;

 • Islak mendil
 • Bebek bezi
 • Emzik
 • Biberon
 • Battaniye
 • Çorap
 • Şapka
 • Eldiven
 • Zıbın
 • Kitap
 • Oyuncak

Gibi yeni doğan bebeklerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Hoş geldin bebek projesinden yararlanabilmek için ailelerden doğum belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve doğum belgesi ile Antalya belediyesine giderek ya da resmî web sitesi üzerinden başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Başvuru sonrasında belediye görevlileri tarafından aileler ziyaret edilerek destek olunmaktadır. Bu sayede maddi ve manevi destek sağlanmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım?

Antalya büyükşehir belediyesi, Antalya il sınırları içerisinde yaşayan muhtaçlık sınırları altında yer alan ailelere maddi destek sağlamaktadır.

Herhangi bir geliri olmayan ya da işsiz olan ailelere destek olunmaktadır. Buna göre hane bireylerinin gelirleri asgari ücretin altında olanlara yardımlar yapılmaktadır.

Bu yardımlar ailelerin maddi ve manevi yaşam standartlarını rencide etmeyecek şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda sosyal kart kampanyası maddi açıdan sağlanan destekler arasında yer almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart, Büyükşehir belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal destek sağlamak amacıyla yapılan bir destektir.

Maddi durumu olmayan ailelere anlaşmalı marketlerden yapabileceği gıda alışveriş yapma olanağı tanımaktadır. Bu Sosyal kart belediyelerin anlaşmalı marketlerinden yapabileceği için herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır. Sadece gıda ve temizlik ürünlerinde kullanılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart başvurusu yapabilmek için bireysel olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube müdürlüğüne gidilerek yapılmaktadır. Başvuru sonrasında belediye personelleri tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım kartı verilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart başvuru sorgulama işlemleri için belediyenin resmî web sitesi üzerinden başvuru sonuçları sorgulanabilmektedir. Buna ek olarak başvuru sorgulama işlemlerini online olarak yapabilmek için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama linki üzerinden yapabilirsiniz.

Telefon numarası üzerinden sorgulama yapabilmek için 0242 249 50 00 numarasını arayarak sosyal kart başvuru sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir belediyesi sosyal kart başvuru sonuçları yoğunluğa bağlı olarak 15 gün ila 30 gün arasında değişkenlik göstermektedir.

Başvuruların olumlu sonuçlanması sonrasında başvuru formunda yer alan telefon numarasına SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirme yapılmaması durumunda sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.