7500 Askeri Personel Alımı Başvuru Sonucu Açıklandı! Tıkla Öğren

7500 Askeri Personel Alımı Başvuru Sonucu Açıklandı! Tıkla Öğren

Resmi Gazete’de daha önce Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan ilana göre ülke geneli başvuru ile 7500 askeri personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Başvurular 26 Eylül 2022 tarihinde sona ermişti.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre 7500 sözleşmeli uzman erbaş alınacaktı. Başvuru sonuçları acıkandı. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

7500 personel alımında adaylar için başvuru nitelikleri nelerdir.

Türk vatandaşı ve erkek olmak, Lise, Önlisans, Lisans mezunu olmak ve 2020 - 2021 KPSS sınavlarından ilgili puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, Mesleki nitelikli branşlara başvuracak ilköğretim (ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup, başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır.

Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (1 Ocak 2022) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [1 Ocak 2003 (dahil) - 1 Ocak 1995 (dahil) tarihleri arasında doğanlar], Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır.

Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) birlik komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, [1 Ocak 2003 (dahil) - 1 Ocak 1993 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] (Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitiş tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.), En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boy-kilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak ve Diğer genel şartları taşımak.

Başvurusu uygun görülen adaylar hangi aşamalardan geçecek.

Seçme sınavlarına katılacakları duyurulan adaylar sırasıyla; Ön sağlık muayenesi, Fiziki yeterlilik, Uygulama sınavı, Mülakat sınavına tabi tutulacaktır. Tüm detaylar

Başvuru kılavuzu.

Sonuç ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.