Jandarma KPSS Yok/50 Puan 7500 Askeri Personel Alımı Yarın Son

Jandarma KPSS Yok/50 Puan 7500 Askeri Personel Alımı Yarın Son

Resmi Gazete’de İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre ülke geneli 7500 askeri personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Alınacak personeller KPSS şartsız ve KPSS 50 puan şartıyla Uzman erbaş olarak istihdam edileceklerdir.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre 7500 sözleşmeli uzman erbaş alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı olmadığından ülke geneli başvuru yapılabilecektir. Personel alımında KPSS 50 puan şartı vardır (mesleki nitelikli branşlarda KPSS şartı yoktur).

Jandarma Genel Komutanlığı başvuru son zamanı ve şekli.

Başvurular yarın (26 Eylül 2022) sona ermektedir. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Jandarma Genel Komutanlığı hangi kadroda kaç personel alıyor.

6605 jandarma, 11 at bakıcısı, 14 bot serdümeni, 250 sıhhiyeci, 200 muhabere, 10 havacılık, 400 lojistik (mesleki nitelikli) ve 10 bando alt branşlarında olmak üzere toplam 7500 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) temin edilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımında adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir.

Türk vatandaşı ve erkek olmak, Lise, Önlisans, Lisans mezunu olmak ve 2020 - 2021 KPSS sınavlarından ilgili puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, Mesleki nitelikli branşlara başvuracak ilköğretim (ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup, başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır, Başvuru yapacak adaylar öğrenim seviyelerine göre TEK TERCİH yapabileceklerdir.

Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (1 Ocak 2022) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [1 Ocak 2003 (dahil) - 1 Ocak 1995 (dahil) tarihleri arasında doğanlar], Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır.

Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) birlik komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, [1 Ocak 2003 (dahil) - 1 Ocak 1993 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] (Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitiş tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.), En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boy-kilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak ve Diğer genel şartları taşımak.

Resmi Gazete ilanı.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.