Jandarma KPSS Yok/KPSS 50 Puan 7500 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

Jandarma KPSS Yok/KPSS 50 Puan 7500 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

jandarma ve sahil güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda 7500 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Uzman erbaş olarak istihdam edilecek personellerde KPSS 50 puan şartı aranmaktadır (mesleki nitelikli branşlarda KPSS şartı yoktur).

Bugünkü Resmi Gazete de İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 7500 sözleşmeli uzman erbaş alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı bulunmamakla birlikte KPSS 50 puan şartı aranmaktadır (mesleki nitelikli branşlarda KPSS şartı yoktur).

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı için başvuru zamanı ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 26 Eylül 2022 tarihine kadar internet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Jandarma Genel Komutanlığı hangi kadroda kaç personel almaktadır.

6605 jandarma, 11 at bakıcısı, 14 bot serdümeni, 250 sıhhiyeci, 200 muhabere, 10 havacılık, 400 lojistik (mesleki nitelikli) ve 10 bando alt branşlarında olmak üzere toplam 7500 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) temin edilecektir.

Personel alımında adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Lise, Önlisans, Lisans mezunu olmak ve 2020 - 2021 KPSS sınavlarından ilgili puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, Mesleki nitelikli branşlara başvuracak ilköğretim (ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup, başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır, Başvuru yapacak adaylar öğrenim seviyelerine göre TEK TERCİH yapabileceklerdir.

Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (1 Ocak 2022) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [1 Ocak 2003 (dahil) - 1 Ocak 1995 (dahil) tarihleri arasında doğanlar], Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır.

Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) birlik komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, [1 Ocak 2003 (dahil) - 1 Ocak 1993 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] (Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitiş tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.), En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boy-kilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak ve Diğer genel şartları taşımak.

Resmi Gazete ilanı.

Başvuru genel kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.