Kuvvet Komutanlıkları 50 Subay Alımı Açıklandı! Başvurular Başladı

Kuvvet Komutanlıkları 50 Subay Alımı Açıklandı! Başvurular Başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kamu İlanda yayınlanan ilanda Kadın/Erkek 50 muvazzaf subay alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Kamu İlan resmi ilan sayfasında yayınlanan ilana göre Türk Silahlı Kuvvetleri Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde istihdam edilmek üzere Kadın Erkek toplam Muvazzaf Subay alımında başvurular başladı. Detaylar haberimizde.

subay.jpg

Hangi Komutanlık kaç subay alıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 28 Erkek 2 Kadın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın olmak üzere toplam 50 subay alınacaktır.

Adaylar için başvuru şekli ve başvuru süresi

Adaylar başvurularını 28 Mart 2022 tarihi saat:23:59’a kadar MSB internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Subay alımında adaylarda aranan nitelikler nelerdir

Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Lisans mezunları için 27, Lisansüstü eğitimi bitirmiş olanlar için 32 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak, Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak, Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.