Türk Silahlı Kuvvetleri Kadın/Erkek 50 Subay Alımı Başvuru Ekranı

Türk Silahlı Kuvvetleri Kadın/Erkek 50 Subay Alımı Başvuru Ekranı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yayınlanan ilanda kuvvet komutanlıkları için kadın/erkek 50 muvazzaf subay alımı yapılacağı açıklanmıştı.

TSK ve Kamu İlan resmi web sitelerinde yayınlanan ilana göre Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde istihdam edilmek üzere Kadın ve Erkek toplamda 50 Muvazzaf Subay alımı için başvuru ekranı açıldı. Tüm detaylar haberimizde.

msb.jpg

Alınacak personellerin cinsiyet, görev yeri ve sayı dağılımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 28 Erkek 2 Kadın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın olmak üzere toplam 50 subay alınacaktır.

Adaylar için başvuru süreci nasıl işleyecek

Adaylar başvurularını 20 Mart 2022 tarihi saat:23:59’a kadar e-devlet üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Subay alımında adaylarda aranan başvuru nitelikleri

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Lisans mezunları için 27, Lisansüstü eğitim mezunu olanlar için 32 yaşından gün almamış olmak, TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik bünyesinde muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak, Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak, Subay olmak için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, Diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.