CTE KPSS70/KPSS Taban Puansız 81 İl Başvuru 230 Personel Alımı Şartlar

CTE KPSS70/KPSS Taban Puansız 81 İl Başvuru 230 Personel Alımı Şartlar

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda 81 şehir başvuru ile KPSS 70 puan ve KPSS taban puan yok 230 personel alınacağı açıklanmıştır. Alınacak personeller 8 farklı unvanda görev yapacaklardır.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 230 personel alınacaktır. Personel alımında başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Ceza ve Tevkifevleri personel alımı için başvuru şekli ve başvuru zamanı.

Başvurular 30 Eylül 2022 tarihinde başlayıp 14 Ekim 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Ceza ve Tevkifevleri personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

37 Psikolog, 16 Öğretmen, 19 Sosyal Çalışmacı, 2 Veteriner, 1 İnşaat Mühendisi, 1 Gıda Mühendisi, 4 Fizyoterapist ve 150 İdare Memuru Öğrencisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir (İdare Memuru Öğrencisi hariç).

Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden puan almış olmak.

İdare Memuru Öğrencisi kadrosu için Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 – 35 yaş arasında olmak, 2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.