Adalet Bakanlığı 15 Personel Alımı Gerçekleştirilecek Sözlü Sınavla

Adalet Bakanlığı 15 Personel Alımı Gerçekleştirilecek Sözlü Sınavla

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Alımı İçin Adaylar KPSS A grubu puan sıralaması ve Sözlü sınavla Personel Alımı Gerçekleştirilecektir.

Adalet Bakanlığı personel alımı gerçekleştirecektir. Bakanlık 9. dereceden 15 stajyer kontrolör alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2022

Adalet Bakanlığından yapılan duyuru ile 15 stajyer kontrolör alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır. Son başvuru tarihi 14 Ocak 2022 tarihi olarak belirtilmiştir.

Stajyer 15 Kontrolör Alımı Başvuru Tarihleri

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 5-14 Ocak 2022 tarihleri arasında başvuruda bulunabileceklerdir.

adalet-bakanligi-personel-alimi.jpg

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Başvuru Yapmak isteyen adaylar e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilebilecektir.

Adalet Bakanlığı Personel ALIMI Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı DMK'nın 48. mad. belirtilen şartları taşımak,
  • 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını tamamlamamış, (01 Ocak 1987 tarihinde ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)
  • Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme bölümlerinden birini bitirmiş olmak,
  • 2020 ve 2021 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.