AFAD KPSS Şartsız Ortalama 25 Bin Lira Maaşla 10 Devlet Memur Alımı

AFAD KPSS Şartsız Ortalama 25 Bin Lira Maaşla 10 Devlet Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS ve ikamet şartı olmadan ortalama 25 bin lira maaşla 10 Devlet Memuru alımı yapılacağı belirletilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde istihdam edilmek üzere ikamet ve KPSS şartsız ortalama 25 bin lira maaşla 10 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 18 – 27 Nisan 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

AFAD hangi unvanda kaç personel almaktadır

3 Kıdemli Uzman Yazılımcı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 Uzman Network Yöneticisi, 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 İş Zekâsı Uzmanı, 1 Uzman Veritabanı Yöneticisi, 1 JAVA Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 PHP Yazılım Geliştirme Uzmanı alınacaktır.

Adaylarda aranan genel başvuru şartları nelerdir

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70 (yetmiş), yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.