Cumhurbaşkanlığı KPSS60 En Az Lise 30 Güvenlik Alımı Başvuru Ekranı

Cumhurbaşkanlığı KPSS60 En Az Lise 30 Güvenlik Alımı Başvuru Ekranı

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına en az lise KPSS 60 puanla 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacağı açıklanmıştır.

Kamu ilan resmi sitesinde yayınlanan ilana göre Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında görevlendirilmek üzere ikamet şartsız en az lise mezunu KPSS 60 puan 30 Güvenlik Görevlisi alımında başvuru ekranı açıldı.

millisaraylar.png

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımı için başvuru süresi ve şekli

Başvurular 20 Mart 2022 tarihi saat 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Güvenlik Görevlisi alımında müracaat koşulları nelerdir

En az Lise mezunu olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, 2020 – 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, Görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile “Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak, Silahlı Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak veya Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikasına sahip olmak veya bu belgeler için ilgili kurumlara başvuruda bulunmuş olmak, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce aynı unvan için yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.