Türk Hava Yolları Yüksek Maaşla Pilot Alımı Yapıyor! Başvuru Detayları

Türk Hava Yolları Yüksek Maaşla Pilot Alımı Yapıyor! Başvuru Detayları

Türk Hava Yolları tarafından resmi kariyer sayfasında yayınlanan ilanlarda 4 farklı branşta Pilot alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Yayınlanan ilanlara göre Türk Hava Yolları bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 branşta Pilot alınacağı açıklanmıştır. Başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

pilot.jpg

Türk Hava Yolları hangi branşlarda Pilot alıyor

Kaptan Pilot Dar Gövde, Kaptan Pilot Geniş Gövde, 2. Pilot Geniş Gövde, 2. Pilot Dar Gövde.

Türk Hava Yolları personel alımında başvuru şekli

Adaylar kurum internet sitesi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Pilot alımında adaylarda aranan ortak şartlar

Türk vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak, 1 Ocak 1962 tarihinden sonra doğmuş olmak, En az lise mezunu olmak, Uçuş kusuru veya uçuş disiplinsizliği nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, Askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmak, Ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada ikamet etmek.

Kaptan Pilot Dar Gövde alımında aranan nitelikler

ATPL(A) sahibi olmak (EASA/FAA/ICAO), Başvurduğu uçak tipinde geçerli ve güncel tip yetkisine sahip olmak, Simülator saati hariç; En az 5500 saat toplam uçuş tecrübesine sahip olmak, 27 ton üzerindeki uçak tiplerinde en az 3000 saat uçuş tecrübesine sahip olmak, Başvurduğu uçak tipinde en az 500 saat kaptan pilot uçuş tecrübesine sahip olmak, Sağlık durumu elverişli olmak, THY A.O tarafından belirlenen kriterler kapsamında yabancı dil seviyesine sahip olmak, İngilizce Seviyesi ICAO Level 4 ve üzerinde olmak.

Kaptan Pilot Geniş Gövde alımında aranan nitelikler

ATPL(A) sahibi olmak (EASA/FAA/ICAO), Başvurduğu uçak tipinde geçerli ve güncel tip yetkisine sahip olmak, Simülator saati hariç; 27 ton üzerindeki uçak tiplerinde en az 6000 saat uçuş tecrübesine sahip olmak, 27 ton üzerindeki uçak tiplerinde en az 3000 saat kaptan pilot uçuş tecrübesine sahip olmak, Başvurduğu uçak tipinde en az 500 saat kaptan pilot uçuş tecrübesine sahip olmak, Sağlık durumu elverişli olmak, THY A.O tarafından belirlenen kriterler kapsamında yabancı dil seviyesine sahip olmak, İngilizce Seviyesi ICAO Level 4 ve üzerinde olmak.

2. Pilot Geniş Gövde alımında aranan nitelikler

ATPL(A) sahibi olmak (EASA/FAA/ICAO), Başvurduğu uçak tipinde geçerli ve güncel tip yetkisine sahip olmak, Simülator saati hariç; En az 1500 saat toplam uçuş tecrübesine sahip olmak, Başvurduğu uçak tipinde en az 500 saat kaptan pilot uçuş tecrübesine sahip olmak, Sağlık durumu elverişli olmak, THY A.O tarafından belirlenen kriterler kapsamında yabancı dil seviyesine sahip olmak, İngilizce Seviyesi ICAO Level 4 ve üzerinde olmak.

2. Pilot Dar Gövde alımında aranan nitelikler

Başvurduğu uçak tipinde en az 500 saat uçuş tecrübesine sahip olmak, ATPL teori kredili CPL/IR(A), MPL veya ATPL(A) sahibi olmak (EASA/FAA/ICAO), Başvurduğu uçak tipinde geçerli ve güncel tip yetkisine sahip olmak, Simülatör saati hariç; En az 750 saat toplam uçuş tecrübesine sahip olmak, THY A.O tarafından belirlenen kriterler kapsamında yabancı dil seviyesine sahip olmak, İngilizce Seviyesi ICAO Level 4 ve üzerinde olmak.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.