Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu (Başvuru Ekranı)

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu (Başvuru Ekranı)

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Başvurusu yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla ücretsiz tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Bu tabletlerden faydalanmak isteyen yardıma muhtaç ailelere başvuru yaparak bu tabletleri ücretsiz olarak aldı.

Muhtaçlık sınırı altında olan ve yoksul ailelerin tespit edilmesiyle birlikte bu ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla okul idareleri aracılığıyla ücretsiz olarak tabletler teslim ediliyor. Ücretsiz olarak teslim edilen tabletler ilköğretim, ortaöğretim ve lise döneminde eğitim gören öğrencilere dağıtıldı. Buna göre 1. Sınıftan başlayarak 12. Sınıfın sonuna kadar eğitim gören muhtaçlık sınırında olan ailelerin çocuklarının başvuru yapmalarına gerek kalmadan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu tabletler teslim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet dağıtımları dar gelirli ve yoksul ailelere destek olmak amacıyla dağıtıldı. Bu sayede çocukların tablet alabilmesi için herhangi bir başvuru yapmalarına gerek kalmadan ücretsiz olarak teslim edildi. Milli Eğitim Bakanlığı veri tabanında yer alan ihtiyaç sahibi olarak kayıt altına olan öğrencilere bu tabletler ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Bu tabletlere ek olarak muhtaçlık sınırı altında olan yoksul ailelere ikametgâh adreslerinin yer aldığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve belediyelere giderek ücretsiz tablete ihtiyaç duyduklarını beyan edebilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç sahibi durumunda olan öğrencilerin tespit edilmesiyle birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ya da ikamet edilen il ya da ilçelerdeki belediyelerden yardım alan ailelere öncelikli olarak tabletler ücretsiz olarak temin edilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ücretsiz tablet sahibi olmak isteyen bireylerin ikamet edilen il ya da ilçelerdeki belediye ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek ücretsiz tablet başvuru formu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir. Ailelerin kayıt başvuru formlarını doldurması sonrasında vakıflar ve belediyeler sadece tablet değil erzak yardımı ya da gıda yardımı gibi eğitim gören öğrencilere burs yardımı ya da kırtasiye yardımı gibi farklı alanlar içinde başvuru yapabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ücretsiz tabletlerden faydalanabilmek içim 444 06 32 telefon numarası üzerinden arayarak muhtaçlık sınırı altında olduğunuzu ve bu tablete ihtiyaç duyduğunuz ileterek ücretsiz tabletlerden faydalanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Kime Verilir?

Türkiye genelinde yaklaşık 700 bin öğrenciye ücretsiz olarak dağıtılan tabletler, ilk olarak düzenli işi olmayan ve düzenli geliri olmayan ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla verildi. Buna ek olarak muhtaçlık sınırı altında olan ve hane gelirlerinin aylık kazançları güncel asgari ücretin 3-1 oranında olan ailelere ücretsiz olarak tablet dağıtılıyor.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma ve belediyeler tarafından verilen yardımlara ücretsiz tablet dağıtımı da gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak kronik hastalar, eşi vefat eden dul kadınlar, şehit, gazi, asker çocukları ve engellilerde ücretsiz tablet dağıtımlarından faydalanabilmektedir. Ancak muhtaçlık sınırı altında olmayan bunun aksine ücretsiz olarak tablet almak amacıyla gelirlerini geçersiz ya da yalan beyanda bulunduran ailelerin çocuklarında ücretsiz tablet dağıtımı verilmemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Başvuru şartları

Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tabletler geçmiş dönemlerde olduğu gibi muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin çocuklarına verilmekte. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet başvuru şartları ise;

  • Muhtaçlık sınırı altında olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencisi olmak
  • Hane bireylerinin üstüne kayıtlı gelirli getirici menkul ya da gayri menkullerinin bulunmaması

Yukarıdaki şartların tamamını sağlayan ailelerin çocuklarına ücretsiz tablet verilmektedir. İhtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına ücretsiz tablet alabilmeleri için ek başvuru yapmalarına gerek duyulmamaktadır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı ya da ikamet edilen yerlerdeki Belediyelerden burs yardımları, kırtasiye yardımı, eğitim yardımı ya da giysi yardımı gibi farklı yardımlar alınırken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet alınması için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek duyulmaz. Durumu iyi olmayan ailelerin sosyal hizmetler, müdürlükler ya da belediyelere giderek çocukları için ücretsiz olarak verilen tabletlerin alınıp alınmayacağının sorgusu yapılabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı Hangi Marka Tablet Veriyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından fakir ailelere destek olmak amacıyla dağıtılan tabletlerin markası General Mobile. Öğrencilere ücretsiz olarak verilen tabletlerin fiyatları 5,000 Türk lirası olan General Mobile E-tab 20 markasıdır. Buna ek olarak tabletlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sağlanan tabletlerde EBA uzaktan eğitim derslerine katılım sağlarken derslerin kaçırılmaması amacıyla ek olarak 25 GB İnternet paketleri de ücretsiz olarak tabletlere tanımlanmaktadır.

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımları Devam Ediyor Mu?

Milli Eğitim bakanlığı geçmiş dönemlerde ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına tablet dağıtımlarını 12 Nisan 18 Nisan tarihleri arasında vermişti. Bu tarihten sonra herhangi bir ücretsiz tablet dağıtımı gerçekleştirilmedi.

Ücretsiz olarak verilen tablet dağıtımlarının devam edilip edilmeyeceği ve öğrenciler – veliler tarafından en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi elbette Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecektir.

2024 MEB Bedava Ücretsiz Tablet Dağıtımı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin çocuklarında destek olması amacıyla sağlanan ücretsiz tabletler 12 Nisan – 18 Nisan tarihleri arasında 62 ilde dağıtılmıştı. 2024-2025 yılı eğitim öğretim döneminde ücretsiz dağıtılan tabletlerin ne zaman dağıtılacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Buna göre yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması Eylül 2024 tarihinde olması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet açıklaması bekleniyor. Günümüze kadar binlerce tablet dağıtımının yapılmasıyla birlikte MEB tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tabletlerin verildiği illere bakacak olursak;

  • Nisan ayında verilen ücretsiz tablet dağıtımlarda 34.445 verildi ve bu tabletlere 25 GB internet tanımlandı.
  • Nisan ayında verilen ücretsiz tablet 34.445 verildi ve bu tabletlere 25 GB internet tanımlandı.
  • Nisan ayında verilen ücretsiz tablet 27.verildi ve bu tabletlere 25 GB internet tanımlandı.
  • Mart ayında verilen ücretsiz tablet 68.241 verildi ve bu tabletlere 25 GB internet tanımlandı.
  • Eğitimde Fırsat Adaleti kapsamında mart ayında 68.241 verildi ve bu tabletlere 25 GB internet tanımlandı.
  • Aralık-Ocak tarihleri arasında 300 BİN verildi ve bu tabletlere 25 GB internet tanımlandı.

Türkiye genelinde yapılan bu tabletler kapsamında toplamda 700.000 tablet dağıtımı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Başvuru Telefon Numarası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tabletlerden faydalanmak isteyen durumu iyi olmayan vatandaşlar tablet başvurularını ya da tablet alım konusunda bilgi almak isteyenler 444 06 34 çağrı merkezi üzerinden ön başvuru taleplerini oluşturabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet İnterneti Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla ücretsiz olarak verilen tabletlerde eğitime destek olmak amacıyla 25 GB internet tanımlanmaktadır. Yüklenen bu internet sayesinde öğrenciler EBA ders içeriklerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Ücretsiz Tablet Başvuru Formu 2024

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla sağlanan ücretsiz tabletler için talep oluşturmak isteyen bireylerin başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Milli Eğitim bakanlığı ücretsiz tabletlere başvuru yapılıp yapılmayacağı merak edilen konular arasında yer almaktadır. Buna ek olarak ücretsiz tabletlerin alımında online olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden ya da E-devlet üzerinden online olarak başvuru yapılabilir.

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Formu E-devlet 2024

E-devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ücretsiz tabletlere başvuru yapılmaktadır. Bunun için ihtiyaç sahibi olan ailelerin sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına, belediyelere ve E-devlet üzerinden başvurular yapılmaktadır.

E-devlet üzerinden başvuru yapacak olan adayların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresi üzerinden ilgili formu doldurarak başvurularını yapabilirler. Bunun için ilgili linke tıkladıktan sonra diğer yardımlar seçeneğini tıklamaları gerekmektedir.

Muhtaçlık sınırı altında olan bireylerin Alo 153 beyaz masa üzerinden belediyeleri arayarak tablet yardımı alıp alamayacağı konusunda bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca ikamet edilen il ya da ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek başvurular hakkında detaylara ulaşabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Nasıl Alınır?

Milli Eğitim vakfı, şartlı eğitim yardımları, belediyeler tarafından sağlanan giysi yardımları, kırtasiye yardımları ya da eğitim yardımları gibi farklı yardımlara ek olarak muhtaçlık sınırı altında olan ailelere ücretsiz tablet dağıtımı yapılmaktadır.

Milli Eğitim bakanlığı tarafından sağlanan ücretsiz tabletler yoksul aileler ya da muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin çocuklarına eğitim hayatlarında geri kalmamaları amacıyla yapılmaktadır. Bu nedenle MEB tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tabletlerden faydalanabilmek için ikamet edilen yerdeki belediyelere ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.