MÜTEVELLİ HEYETİ NEDİR, MÜTEVELLİ HEYETİ NE İŞ YAPAR? NE ZAMAN TOPLANIR?

Mütevelli heyeti nedir, ne zaman toplanır? Bulunduğunuz il veya ilçelerdeki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan (SYDV) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yardımların onaylanması karara bağlanması ile ilgili kişilerdir.

Mütevelli heyetinin ismini genellikle sosyal yardım alanlar veya sosyal yardım başvurusu yapanlar duyar. Bu heyet iki haftada bir toplanarak kurum kararları, vatandaşların sosyal yardım başvurularını, dosya takibi gibi birçok yetkiye sahiptirler.

Mütevelli Heyeti Ne İş Yapar?

Mütevelli Heyeti, Vakfın en üst düzey karar veren kişileridir. Özellikle vakıf ve vatandaşlar ile ilgili karar alma süreçlerinde kritik bir rol oynarlar. Ayrıca, Vakıf çatısı altında çeşitli alanlarda sorumluluk alır ve faaliyet gösterirler.

Mütevelli Heyeti ne zaman toplanır?

Vakfın mütevelli heyeti, her 15 günde bir toplanarak, vatandaşların başvurularını ve dosyalarını inceleyerek vakıf ile ilgili kararlar almaktadır. Bu süreç, vatandaşların haklarına uygun ve şeffaf bir şekilde yönetilmesini sağlamak için önemli bir adımdır.

Mütevelli Heyet kararı ne demek?

Mütevelli heyeti, kurum üzerinde karar alıp verme hakkına sahiptir. Bundan dolayı yaptığınız sosyal yardım başvurularında mütevelli heyetinin ismini duyabilirsiniz.

Mütevelli Heyeti kaç kişiden oluşur?

Vakfın yönetim organı olan Mütevelli Heyet, Devlet memuru olma özelliklerine sahip ve en az üçte ikisi yükseköğrenim görmüş adaylardan oluşan, en az yedi üyeden oluşur. Bu üyeler, dört yıl boyunca görev yapmak üzere seçilip, vakfın etkin ve söz sahibi kişileridir.

VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar